W miniony weekend w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach w gminie Czerwonak, odbyła się pierwsza edycja zawodów Audi Franowo Cave Triathlon Czerwonak 2024, podczas której zarówno zawodnicy Age Group, jak i Elita walczyli o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski!  W ramach zawodów Audi Franowo Cave Triathlon Czerwonak 2024 odbył się również Turniej Nadziei Olimpijskich.

MISTRZOSTWA POLSKI W INDOOR TRIATHLONIE AGE GROUP (Amatorzy) odbyły się w sobotę, 13 kwietnia, na dystansie: 400 metrów pływania w basenie 25-metrowym, 8 kilometrów trasy kolarskiej na wysokiej jakości trenażerach GARMIN Tacx® NEO 3M z napędem bezpośrednim i 2 kilometrów biegania na bieżniach łukowych Bodytone ZROT4.

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych kategorii wiekowych:

M20-29: I miejsce: Jakub Sawiełajc – jednocześnie najszybszy zawodnik wśród Age Group, II miejsce: Maciej Wiśniewski, III miejsce: Maciej Skórnicki.

M30-39: I miejsce: Marcin Ławicki, II miejsce: Paweł Iskra, III miejsce: Łukasz Sosnowski.

M40-49: I miejsce: Piotr Kurek, II miejsce: Bartek Ostrasz, III miejsce: Artur Mieloch.

M50-59: I miejsce: Andrzej Iganatowicz, II miejsce: Jacek Owczarek, III miejsce: Jacek Horszczaruk

M60-69: I miejsce: Włodzimierz Lizak, II miejsce: Roman Pietrzak, III miejsce: Aleksander Kalisz.

K20-29: I miejsce: Aleksandra Bańbor – najszybsza zawodniczka spośród Age Group, II miejsce: Sandra Kopiczko,III miejsce: Monika Jadczak.

K30-39: I miejsce: Monika Małecka, II miejsce: Marona Streltzova, III miejsce: Milena Budrewicz.

K40-49: I miejsce: Agnieszka Pelc-Wanielista, II miejsce: Justyna Barańska, III miejsce: Marta Mazur.

MISTRZOSTWA POLSKI W INDOOR TRIATHLONIE ELITA (ELITA/U23/JUNIOR) odbyły się na dystansie 0,2 km pływania, 4 km jazdy na rowerze i 800 metrów bieg, wszystko powtórzone dwukrotnie. Pierwszy wyścig każdej serii odbył się na zasadzie startu wspólnego, drugi wyścig na zasadzie startu z handicapem, co dodało rywalizacji dawki emocji.

Mistrzem Polski Elity został, po niesamowitym wyścigu, Maciej Bruździak reprezentujący Klub Sportowy AZS AWF Katowice. Do samego końca o najwyższy stopień podium walczył Mateusz Głuszkowski z AZS AWF Poznań. Na trzecim miejscu uplasował się Adrian Wilk z Swim Tri Rzeszów.

 

Wśród kobiet triumfowały siostry Sudak: Magdalena, reprezentująca Klub Sportowy Swim Tri Rzeszów ukończyła rywalizację jako pierwsza z zawodniczek, tuż za nią na wirtualnej mecie zjawiła się Zuzanna Sudak ( reprezentantka klubu UKS G-8 Bielany Warszawa). Podium uzupełniała niezwykle mocna tego dnia Joanna Woźniak z KS IRONMAN CS POLSKA.

 

TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH W INDOOR TRIATHLONIE.

Młodzicy i Juniorzy Młodsi podobnie jak Elita walczyli na dystansie 0,2 km–4 km–0,8 km. Najszybszą Młodziczką tego dnia była Martyna Peszt z Klubu Sportowego SPORTWISE z Krakowa, a wśród Panów z tej kategorii najlepszym okazał się Antoni Kurek z KS Posnania. Wśród Juniorów Młodszych triumfowali Zofia Rosin z KU AZS UAM Poznań i Adam Dąbrowski z UKS G-8 Bielany Warszawa.

 

To co wyróżnia Audi Franowo Cave Triathlon od innych zawodów to przede wszystkim innowacje technologiczne. Etap kolarski odbył się na wysokiej jakości trenażerach GARMIN Tacx® NEO 3M z napędem bezpośrednim z wbudowaną funkcją ruchu na boki i najnowocześniejszym silnikiem magnetycznym NEO, zapewniającym najbardziej realistyczną jazdę w pomieszczeniach.

Etap biegowy zawodów odbył się z wykorzystaniem bieżni łukowych Bodytone ZROT4. Jest to bieżnia samonapędzana i to chyba właśnie z tym urządzeniem zawodnicy mieli największy problem, ale i największą satysfakcję, gdy bieżnia rozpędziła się do założonej prędkości.

Drugim ogromnym plusem zawodów była atmosfera, która towarzyszyła rywalizacji. Wyjątkowa oprawa hali, na której odbywały się zawody plus podgląd na bieżąco rywalizacji na wielkim ekranie, gdzie dostępne były wszystkie szczegóły, takie jak prędkość zawodników czy moc z jaką pokonują trasę, to coś niespotykanego w skali naszego kraju. Kibice docenili te szczegóły i licznie zgromadzili się, aby dopingować sportowców.

 

Dziękujemy, że byliście z nami! Zapraszamy na nasze profile na FACEBOOK i INSTAGRAM.

Scroll to Top